تبلیغات
.:: ShirazAx.IR ::. - گپی با امیرحسین آرمان پس از فیلم جنجالی + عکس

امروز:

گپی با امیرحسین آرمان پس از فیلم جنجالی + عکس

» نوع مطلب : ••••••••••• سینما ،بیوگرافی بازیگران ،بیوگرافی بازیگران ،

   

روزنامه ایران: «امیرحسین آرمان» بازیگر جوان سینمای ایران، بازیگری كه چند سالی است بر پرده‌های سینما ظاهر شده است، بازیگری كه دورنمای خوبی از فعالیت‌های هنری وی به چشم می‌خورد، می‌گوید از آن دست بازیگران نیست كه سینما او را انتخاب كرده باشد یا او سینما را بلكه معتقد است هردو با هم منتخب یكدیگرشدند و می‌گوید كه با تخصص در كار دكوراسیون، مسلط بودن به زبان انگلیسی و آموختن علم روانشناسی، بازیگری را پیشه حرفه‌ای خود كرده است و امید دارد دراین وادی خوش بدرخشد. آرمان را با چهره‌ای آرام بر پرده سینما‌ها می‌شناسیم.چهره‌ای آرام برخلاف صدایش كه پر از شور است وجوانی، شور و اشتیاقی كه نوید روزهای روشن را می‌دهد، روزهای روشنی كه نقش آفرینی‌های همین اولین‌های راهش خبر از موفقیت آینده را می‌دهد. صدایش از پس فاصله به گوش می‌رسد، فاصله‌ای دور از پایتخت، جایی حوالی شهر لاهیجان، همان جایی كه برای بازی در فیلم «ساكن خانه چوبی» آخرین كار حسینعلی لیالستانی رفته است.

درپس صدایش صوت امواج دریا است... در فاصله مكانی دور به گفت‌و‌گو با امیرحسین آرمان نشستیم كه می‌توان او را از جمله بازیگران خوب امروز و آینده دانست.

«دختر بچه‌ای شش ساله است، علاقه زیادی به دایی‌اش دارد و دایی او به جبهه می‌رود‌... فیلم داستان تنهایی‌های دختر پس از عزیمت دایی‌اش به جبهه است.فیلمی كه ژانر دفاع مقدس ندارد و حول‌وحوش جنگ نمی‌گذرد، دنیای خاص خود را دارد كه باید دید.دراین فیلم نقش دایی دختر شش ساله را بازی می‌كنم»

این‌گونه از روایت آخرین كار خود می‌گوید؛ همان فیلمی كه او را به شمال كشور كشانده است و می‌گوید كه احتمال رسیدن فیلم به جشنواره فیلم فجر زیاد است. فیلمی كه نقشی متفاوت از تمام نقش هایش را در آن بازی كرده است. آرمان بازیگر جوان خوش آینده سینمای ایران با گفتن از آخرین كار خود برمی‌گردد به روزهای نخست به همان روزی كه تصمیم قاطع گرفت كه گذشته از همه تخصص‌هایش بازیگر شود.

ازچه سالی وچه شد كه نام امیرحسین آرمان میان نام بازیگران نام آشنای كشور قرار گرفت؟

سال1381 بود. با شركت در كلاس‌های مرحوم مصطفی اسكویی فن بازیگری را آموخته و سال 83 بود كه به‌طور حرفه‌ای وارد عرصه سینما شدم. «ازدواج به سبك ایرانی » كاری از حسن فتحی نخستین فیلمی بود كه در آن نقش‌آفرینی كردم.

امیرحسین آرمان درحالی از «ازدواج به سبك ایرانی» اولین كار سینمایی خود می‌گوید كه نگاهی به كارهای او درهشت سال فعالیت هنری نشان می‌دهد سال 85 «هدف اصلی » سال 86 «صدسال به این سالها» سال 87«امشب شب مهتابه» سال 1388 «بیداری رؤیاها» و «برف روی شیروانی داغ» سال 1389 در دو فیلم «یه حبه قند» و «من مادر هستم» سال 90 نیز در فیلم « دوباره باهم » نقش‌آفرینی كرده است ودر حال حاضر در فیلم «ساكن خانه چوبی» مشغول بازی است كه همه به نوعی از كارهای خوب سینما بوده و نمایانگر این است كه با تمام جوانی درعرصه هنر هفتم آرمان می‌داند كه چگونه انتخاب كند.آموختن آكادمیك بازیگری چقدر در موفق بودن یك بازیگر مؤثراست؟

كشش به سوی این حرفه اگر در ذات فرد باشد با به بالفعل شدن منجر به موفقیت می‌شود. تكنیك بازیگری آموختن، به حتم به بهبود نقش آفرینی كمك می‌كند ولی لزوم كار نیست و بی‌آموزش نیز می‌توان بازیگر موفقی بود كه نمونه از این دست بسیار است.

 بین علاقه و توانایی تفاوت بسیاری است.داشتن قدرت بازیگری و توان آن ركن اصلی است كه باید به آن رسید، وقتی به این نقطه رسیدی آسوده نقش‌آفرینی می‌كنی و با مخاطب ارتباط برقرارخواهی كرد و به مرور این جنس از نقش‌آفرینی و ارتباط با مخاطب عمیق‌تر و سریع‌تر نیز می‌شود كه رسیدن به مرز دلچسب بودن از دید تماشاگر از آمال هر بازیگری است كه نشان از قدرت بازیگری وی دارد.


آرمان درحالی از تكنیك‌های آموزشی بازیگری می‌گوید كه معتقد است به خاطر فرد خاص یا دیده شدن بازیگر نشده است بلكه همیشه در وجودش حس خوبی نسبت به حرفه بازیگری داشت كه درنهایت آن را به هدف مبدل كرد و به آن رسید.رسیدنی كه درابتدای راه خوب گام برداشته است و اگر چنین ادامه دهد نام آشناتر از این كه اكنون است در سینما خواهد بود.

وقتی مقابل دوربین قرار می‌گیرید چگونه غرق نقشی می‌شوید كه شما نیست ولی چنان ساده برخورد می‌كنید كه گویی شما همانی هستید كه در فیلم است؟

باید نقش را شناخت واین شناخت با مطالعه شكل می‌گیرد. مطالعه مردم كه به اصل مردم شناسی برمی‌گردد. مطالعه توانایی‌ها كه به قدرت خود و شناخت ازخود دارید و باید خود را به دقت از توان جسمی و كلامی و... درآینه خوب نگاه كرد تا نقش خوب آفرید، نقشی كه ارتباط با مخاطب را راحت برقرار كند. مطالعه دیگر چگونه مواجه شدن با نقش است، این‌كه چگونه به نقش بنگری و ازچه زاویه‌ای به دنیای آن ورود داشته باشی كه طبیعی‌ترین بازیگری را شكل‌دهی كه به دل تماشاگر بنشیند در این فضا نحوه فیلمبرداری و كارگردانی نیز نقش مؤثری دارد و این سه ضلع مثلث كه از بازیگر شروع شده و با تأثیرات هدایت كارگردان و تجهیزات فیلمبرداری به هم متصل می‌شود ستون‌های یك هنرآفرینی موفق است.

آرمان این‌گونه از چگونگی نقش آفرینی‌های خود می‌گوید همان نقش‌هایی كه تاكنون تكراری درآنها دیده نشده است و حتی می‌گوید در دو فیلمی كه نقش سرباز را بازی كرده است و هنوز فرصتی برای اكران عمومی آنها ایجاد نشده است نیز تنها لباس سرباز برتن دارد و نقش دو انسان متفاوت را بازی كرده است كه به استدلال وی هر سربازی یك فرد جدا از سربازدیگری است كه كاراكتر خاص خود را دارد.

زمانی به جشنواره فجر نمانده است در این جشن بزرگ سینما شاهد چه بازی‌هایی از امیرحسین آرمان خواهیم بود؟

با بازی در فیلم «ساكن خانه چوبی» در جشنواره فیلم فجر خواهم بود.

جشنواره فجر جشن سینماگران ایران است دراین جشن بزرگ یك سال تلاش سینماگران ایران به نمایش درمی آید. دراین جشن بزرگ سینماگران دور هم جمع می‌شوند فیلم‌ها را نگاه می‌كنند و كمی در حال و هوای سینمای قدیم فرو می‌روند. سینمایی كه زیاد هم از تغییر شكل آن نمی‌گذرد، ازهمان روزهایی می‌گویم كه مقابل گیشه سینماها تماشاچیان در صف‌های طویل پشت سرهم می‌ایستادند تا بلیت خریده و راهی سالن‌هایی شوند كه فیلم‌های ایرانی بر پرده آن به نمایش درآمده بود سینمایی كه دراین چند سال اخیر از تب و تاب افتاده ولی بی‌رمق همچنان ادامه راه می‌دهد.

چرا گیشه‌ها كم فروش شدند و تماشاچیان مشتاق بی‌اشتیاق؟

باید ریشه‌ای نگاه كرد تا ریشه‌ای مشكل حل شود. كمبود سوژه‌های اثرگذار، تعداد كم سینماها، بی‌توجه‌ای به خواسته مردم و... باعث كم شدن صف كشیدن‌های مردم برای دیدن یك فیلم سینمایی است درحالی كه سابقه نشان داده است اگر فیلم خوب ساخته و اكران شود مردم با همان اشتیاق برای دیدن می‌آیند و ركود فروش گیشه‌ها از بین می‌رود. این‌كه فیلم‌های مناسب برای اكران با مانع مواجه می‌شوند یكی دیگر از مشكلات سینمای امروز است.وی این‌گونه از فروش گیشه‌های سینماهای ایران می‌گوید و درادامه به اعتقاد امیرحسین آرمان این جوان بازیگر موفق سینمای كشور، اگر فیلم كلاه قرمزی و بچه ننه پرفروش‌ترین فیلم امسال محسوب می‌شود تنها به دلیل نوستالژیك بودن فیلم و وجود یك سوژه ناب نبود بلكه درهمه دنیا و در تمام سینماهای جهان فیلم كودك پرفروش است. آرمان می‌گوید اگر فیلمسازی كم شود ولی با كیفیت و خوب باشد و اكران‌ها دچار گره نشود روزگار خوش سینما باز خواهد گشت.

ازمیان سینما و تلویزیون كدام برای «آرمان» هدف است؟

برای تلویزیون تاكنون تنها یك كار انجام دادم و آن «كلاه پهلوی» بود كه آن نیز از جنس كار تلویزیونی نبود و كارگردان آن نیز سینمایی بود. تاكنون به صورت جدی به تلویزیون فكر نكرده‌ام ولی درهای ورود به این دنیا را نبسته و شاید روزی با حضوری بیشتر دراین فضا كاركردم.

نقطه اوج ازدیدگاه كنونی «آرمان» به عنوان یك بازیگر جوان كه با انتخاب‌های سنجیده تاكنون موفق جلوه كرده است چیست؟

هرفردی دردنیای حرفه‌ای خود ایده‌آلی دارد و مقصودی، وقتی كه پا دراین عرصه هنری گذاشتم هدفگذاری‌هایی كرده بودم كه به‌هم‌ریختگی دوسال اخیر سینما نقطه‌های تعیین شده‌ام را تغییرداد ولی این به‌هم ریختگی ریتم و كند شدن مسیر رشد باعث تغییر مسیرم نشد بلكه موجب شد مقاوم‌تر به سوی هدف حركت كنم و آن رسیدن به جایگاه خوب بازیگری در نگاه مردم والبته خودم است كه تا خود از خود راضی نباشی موفقیت به سوی تو حركت نمی‌كند.

نوشته شده در : 1391/10/21  توسط : Admin .    نظرات() .

برچسب ها: گپی با امیرحسین آرمان پس از فیلم جنجالی ، گپی با امیرحسین آرمان ، فیلم جنجالی ، امیرحسین آرمان در فیلم جنجالی ، امیرحسین آرمان ، بازیگر ، بیوگرافی ، مصاحبه ، سینما ، تلویزیون ، فیلم ، من مادر هستم ،
How do you get taller in a day?
1396/05/10 03:13
This post will help the internet visitors for
building up new webpage or even a weblog from start to end.
ندا
1393/01/18 18:16
خیلی دوستش دارم.امیدوارم موفق باشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر